Vákuové masážní baňky, sada 6 ks

Vákuové masážní baňky, sada 6 ks -42%
  •  
79%
Obj. kód: 10371 EAN: 8590042119591 Záruka: 24 měsíců
Doprava: Ceník dopravného
Dostupnost: Skladem 49 ks
Vaše cena:
140,00

Běžná cena: 240,00 Kč
Ušetříte: 100,00 Kč (42 %)

Objednat:
ks  

Pojem celulitida, často také nazývaná „pomerančová kůže“  je v současné době znám většině žen. Označuje se tak dolíčkování a nevzhledné zvrásnění kůže projevující se hrbolkovitými útvary, především na stehnech a bocích. Odporným názvem lipohypertrofie,  vzniká v důsledku zmnožení tukových buněk a jejich hromadění v tukové tkáni a také v důsledku stárnutí podkožního vaziva. To vše je většinou vinou ženského hormonu estrogenu, který zvláčňuje a změkčuje podkoží, čímž tukovým buňkám umožní se bez zábran rozšiřovat a vytvářet shluky tvořící jednotlivé lalůčky. Ty pak mohou postupem času zbytnět a vytlačovat vzhůru směrem k povrchu pokožky, vytvářejíc tak boulovitý vzhled kůže. Vzhledem k tomu, že je celulitida podmíněna hormonálními změnami estrogenů, vyskytuje se pouze u žen.  


 Příčiny celulitidy a jak proti ní bojovat
Celulitida je v současné době rozšířená civilizační choroba, kterou trpí přibližně 80 procent celé ženské populace. K jejímu vzniku přispívají negativní faktory současného moderního života jako je  estrogenová hormonální léčba, strava bohatá na nasycené mastné kyseliny, uměla sladidla a barviva a konzervační prostředky v potravě, rovněž kouření, porucha funkce jater, nadváha, nedostatečná životospráva, nedostatek pohybu, spánku, dehydratace a v neposlední řadě stres.

Vakuová terapie se stává stále oblíbenější v profesionálních salonech a Vy ji můžete vyzkoušet v domácím prostředí, kdykoliv podle Vašeho času a nálady a za zlomek částky, kterou byste dali za opakovaná sezení v salonu.

 

 

Vakuové masážní baňky

Sada 6 ks vakuových baněk s manuální odsávací pístovou pumpou na tzv. baňkování

Vakuové baňky a tzv. baňkování je velmi stará a tradiční metoda, která využívá spojení aktivace krevního oběhu, regenerace tkáně, uvolnění svalů a blokád, zvýšení vitální energie a má velký význam při detoxikaci organismu. Vakuové baňky s ventilkem sice čerpají z tradiční medicíny, jsou však konstruovány dle nejnovější technologie tak, aby masáž probíhala pohodlně, ale přitom kvalitně a bezpečně. Používání baněk má dvojí účinek:všeobecný - napomáhá zlepšení krevního oběhu, prokrvení a pročistění organismu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému, redukce otoků apod. místní - napomáhá odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů a blokád. Jejich prokrvení má velký význam na odplavení toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Dodáváme v sadě 6-ti plastových baněk s ventilkem + s manuální pístovou pumpou Výhody při používání ventilových baněk: - s baňkami je velmi jednoduchá manipulace - během baňkování je možná kontrola podtlaku, neboť pomocí vakuové pumpy můžete ubírat i přidávat intenzitu podtlaku - baňky lze dobře přikládat i na místa hůře přístupná - možnost využití různých průměrů baněk- baňky jsou při běžném používání nerozbitné Co se odehrává po přiložení baňky:Podtlak vtáhne část kůže i podkoží do baňky a způsobí mimo jiné popraskání drobných cévek a malé krevní výrony, zřetelné jako modřina. Jsou však podstatně méně hlubší než modřina například po úderu. Malý výron krve a lymfy do okolí gelosy ( zatuhlé a někdy i bolestivé místo) i do ni samé zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované aplikaci vede k úlevě od bolesti. Řadu let je známá metoda stimulace odolnosti člověka při které se mu odebere krev a posléze dárci vrátí zpět. Princip baňky je obdobný a překvapivě ovlivňuje procesy i na místech vzdálených aplikaci.

Jak správně baňky používat?

  1.  posouváním červeného ventilu na každé baňce je třeba ověřit, zda nic nebrání průtoku vzduchu z baňky
  2. jemně nasuňte zelený násadec na baňku a pumpu a zatáhněte pumpičkou zhruba 4 krát za účelem vytvoření podtlaku
  3. po vytvoření požadovaného podtlaku je třeba odpojit pumpu /hadičku společně se zeleným násadcem z baňky 
  4. po ukončení aplikace povytáhněte červený ventil, čímž se uvolní podtlak a tím se uvolní baňka.

Baňky je třeba chránit před poškozením z nárazu, pádu, poškrábání atd. Účinek baňky lze zesílit tím, že je přiložíme na speciální místa jako jsou akupunkturní body. Baňky se většinou přikládají na 20 minut. Zejména po prvních aplikacích je možné, že na těle zůstanou v místech přiložení baněk modřinky, ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se ztratí.Nejčastěji se přikládají baňky na záda, baňkovat lze i podbříšek, loket, kyčelní kloub, kolena, chodidla, nebo kotníky.Pomocí baněk lze masírovat a to tak, že masírovanou část potřeme aromatickým olejem a pomocí baňky provádíme masáž.DULEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:Baňkování není vhodné pokud trpíte: trombózami, křečovými žilami, gangrénami nebo máte otevřené rány, nebo hnisavé infekce, v těhotenství apod. Před použitím se doporučuje baňkování konzultovat s osobním nebo ošetřujícím lékařem, který odborně určí vhodnost nebo nevhodnost té které aplikace! Výrobce ani prodejce není kompetentní osobou na určování správné aplikace na těle individuální osoby, od toho jsou odborní lékaři popřípadě jiní odborníci. Mimo jiného je toto zařízení vhodné v oblasti interní medicíny, gynekologie, pediatrie, kožních onemocnění, jakož i mnoha dalších.Čištění baněk se provádí jemnou utěrkou a to suchou nebo vlhkou, v žádném případě se ovšem nesmí používat žádné chemikálie na jejich čištění, čímž by se mohli znehodnotit a tím zaniká nárok na záruční plnění. Na desinfekci je možné použít standardní neagresivní desinfekční prostředky.Hadička slouží jako spojovací kus mezi ovladačem a baňkou tak, že jeden konec hadičky se nasune na zelenou část ovladače a na opačný konec hadičky se nejprve nasune rovněž zelený spojovací kus přiložený v soupravě a ta se pak nasune na baňku, čímž se baňkování múže aplikovat i na vzdálenost až do cca téměř jednoho metru od místa baňkování. Tato souprava je určena výhradně na individuální nepodnikatelské používání. V případě nedodržení tohoto zaniká nárok na jakékoliv případné záruční plnění.

 Přínosy baňkové masáže:

•odstranění celulitidy
•snížení bolestivosti svalů
•prokrvení a prohřátí problematických míst
•odstraňování ztuhlosti a napětí svalů
•pozitivní účinek na krevní oběh a nervový systém
•odstraňování revmatizmu, lepší prokrvení kloubů a zvýšení sekrece synoviální tekutiny
•stimulace vnitřních orgánů
Tato speciální  a generacemi prověřená masáž pochází původně z Číny, kde patří k tradičním metodám tamní medicíny. K nám se dostala přes Rusko a s úspěchem se používá ve většině kvalitních masážních salonů.
Jedná se o velmi šetrnou hloubkovou masáž, která je příjemná a umožňuje výrazné prokrvení tkáně i v místech, kde díky kontaktu s kostmi nemají ostatní masáže přílišný úspěch. Zkušená masérka Vám bude nahřáté baňky různých velikostí přikládat na tělo, čímž vznikne podtlak. Ten způsobí, že se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Dané místo se silně prokrví a působením podtlaku dochází i k detoxikaci organismu.
Masáž se provádí jemnými tahy baňky po dráze lymfy. Baňky navíc účinně rozmělňují tukové buňky celulitidy. Baňkování se provádí jemně, aby ošetření bylo příjemné.  Masáže je vhodné opakovat ze začátku 2 x týdně, později v týdenních intervalech.

 

Nabídka obchodu
 
 

 

 

 

 

Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací